Bilişim danışmanı.

Bilişim ile ilgili işler çok mu karmaşık? Vakit kaybetmeden bize ulaşın.

Hizmetler

Alanında uzman personellerimiz ile verdiğimiz kesintisiz ve kaliteli hizmetlerimize göz atın


Web Uygulamaları

Günümüzde  Web Uygulamaları, masaüstü uygulamalarının yerini dolduran, kolay geliştirilebilir, uygun maliyetli çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketler, hem masaüstü uygulamaları hem de teknoloji altyapıları için yüksek miktarda bütçe ayırmaktadır. Geliştirme ve dağıtım maliyetleri göze alındığında, masaüstü uygulamaları yerine web uygulamaları kullanmak her açıdan avantajlı görünmektedir.

 

Web Uygulamaları ve Masaüstü Uygulamaları


Masaüstü uygulamaları belirli bir platformda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Özel donanım gereksinimleri olabilir ve neredeyse her zaman bir işletim sisteminin belirli sürümleriyle sınırlıdır. İşletim sistemini yükseltmek çoğu zaman yeni lisans satın almak ve yeni uygulama sürümleri yüklemek anlamına gelir. Bazen departmanlar, yalnızca en son sürümde bulunmayan bir uygulamayı çalıştırmak için eski bir işletim sistemi sürümüne sahip tek bir bilgisayarı tutarlar.

Otomatik bir yazılım dağıtım çözümü oluşturmak mümkün olsa da, çalışacakları her bilgisayara masaüstü uygulama paketlerinin yüklenmesi gerekir. Bu, firmanın normalde sahip olmadığı felaket kurtarma çözümlerini içerebilir. Ayrıca bu kurtarma sistemleri için ek lisanslar gerektirir. İlk yazılım kurulumunu yapmak için zamana ve maliyete ek olarak, hataları düzeltmek veya güncellemeleri yapmak için yamalar gerektiğinde, her sisteme de yüklenmeleri gerekir. Bir kuruluşun bir uygulamayı çalıştıran binlerce sistemi olabilir. Tüm kurulumlar ve güncellemeler, harcanan paraya eşdeğer yüzlerce saat BT zamanına eşittir.

Buna karşılık, web uygulamaları bir web tarayıcısında çalışır. Web uygulamalarının her son kullanıcının bilgisayarına yüklenmesi gerekmez. İnternet bağlantısı olan herkes web sunucusuna heryerden erişebilir. Bu, tüm kullanıcıların uygulamaya özel web sitelerine girdiklerinde en son sürüme ve en son yamaya sahip oldukları anlamına gelir.

Web uygulamaları, herhangi bir kullanıcının bilgisayarında çalışmanın yanı sıra, ister masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya telefon olsun, web tarayıcısı olan herhangi bir cihazda çalışabilir. Mobil uyumlu tasarım, uygulama ekranlarının düzenini aygıta sığacak şekilde değiştirir.

Web uygulamalarının bir dezavantajı, internet bağlantısı gerektirmeleridir. Web uygulamaları ayrıca güvenliğin sağlanması için alanında uzman kişiler tarafından sürekli kontrol altında tutulmalıdır.

 

Web Uygulamaları Geliştirmek


Web uygulamaları geliştirmek, kullanıcı arayüzü tasarım becerileri ve teknoloji becerilerinin bir karışımını gerektirir. Herhangi bir uygulama gibi, kullanıcı arayüzü de uygulamanın çalışılmasını kolaylaştırmak için çok önemlidir. Uygulamanın farklı boyutlardaki ekranlara sahip cihazlarda çalışması gerekiyorsa, mobil planlama da yapılmalıdır. Web uygulamaları oluşturmak için birçok teknoloji seçeneği vardır. E1, PHP / PostgreSQL ile çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Ayrıca E1, sahip olduğu özel sunucular sayesinde web uygulamalarınızı yüksek hızlarda çalıştırma konusunda garanti verir.

 

Firmanızın ihtiyaçlarını karşılayacak orta veya büyük ölçekteki bir web uygulamasını nasıl hayata geçirebileceğimizi belirlemek için bizi arayabilir veya bilgi formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.